Bordspendyl Frankrike

201209

BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets första hälft, förgylld brons, urtavla märkt E Marchand Bordeaux, emaljtavla, pendel och nyckel finns, slagfunktion, höjd 51 cm

Emaljtavla med skador, dekorelement saknas

Klockor/Ur

Rum 10

Bordspendyl Frankrike

Budhistorik (21 bud)
896567
6 600
896585
6 400
896567
6 000
896574
6 000
896567
5 600

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.