Gustav III

201124

BYST, föreställande Gustav III, terracotta, signerad A Morrtti 1938, höjd 52 cm

Smärre skador

Konst, Skulptur, Keramik/Porslin

Rum 10

Gustav III

Budhistorik (12 bud)
895691
950
896341
900
895691
850
890650
890650
650

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.