Bägare silver 1700-tal

201035

BÄGARE, silver, Carl Lemon d.ä. (1729-68), Uppsala 1764, svisselerad dekor, ägarainitialer, förgylld insida, höjd 18 cm
Total vikt ca 334 g

Fot med skada/bucklor

Silver

Monter 1

Bägare silver 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

885876
4 200
884604
881506
3 800
881504
2 600

Slutpris SEK:
4 200
401 EUR, 451 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.