Fat cloisonné

200992

FAT, 5 st., 18/1900-tal, cloisonné, ett med konturerad bräm, polykrom dekor med motiv av bl a drake och fåglar, diameter 25-38 cm

Slitage, nagg

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 4

Fat cloisonné

Budhistorik (9 bud)
891380
889758
750
889758
600
889218
550
888376
500

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.