Alfred Hedlund oljemålning

200955

HEDLUND, Alfred (1884-1930): Koloniområdet, signerad Alf. Hedlund, olja på pannå, 32x40 cm;
PROVENIENS: Inköpt på Svensk-Franska Konstgalleriet 1955

Smärre ytslitage

Konst, Måleri

Fack 4

Alfred Hedlund oljemålning

Budhistorik (3 bud)

914261
909794
908170

Slutpris SEK:
95 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.