Gideon Börje oljemålning

200950

BÖRJE, Gideon (1891-1965): "Självporträtt", signerad och daterad G Börje 1916, olja på duk, 35x27,5 cm;
PROVENIENS: Konstnärens släkt

Konst, Måleri

Rum 3

Gideon Börje oljemålning

Budhistorik (9 bud)
914891
6 200
914555
6 000
914120
5 000
914118
4 400
905131
3 200

Slutpris SEK:
6 200
591 EUR, 665 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.