Klocka med elefant

200927

BORDSUR, Tyskland, 1900-tal, patinerad metall, i form av elefant, krönt av mansfigur, urtavla med romerska siffror, uret märkt FHS Germany, höjd 37 cm
Nyckel medföljer

Slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att uthämta i utlämningsdisken

Klockor/Ur

Monter 3

Klocka med elefant

Budhistorik (28 bud)
892783
892704
3 800
892704
3 600
892582
3 400
892202
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.