Gideon Börje oljemålning

200924

BÖRJE, Gideon (1891-1965): "Porträtt av Anders Börje", signerad och dateread G Börje -28, olja på duk, 72x53 cm;
PROVENIENS: Konstnärens släkt

1 smärre dukhål

Konst, Måleri

Rum 3

Gideon Börje oljemålning

Budhistorik (21 bud)
914886
5 800
914884
5 600
914876
5 400
914883
5 200
914876
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.