Pastejform 1800-tal

200923

PASTEJFORM, med fat, flintgods, 1800-tal, pastejformen otydligt märkt Jan Der Delft, fatet märkt Sewell & Co, höjd 24, total längd 35 cm

Skador, färgbortfall,

Keramik/Porslin

Monter 3

Pastejform 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
884838
900
884392
850
881422
881367
600
881366
550

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.