Gideon Börje oljemålning

200909

BÖRJE, Gideon (1891-1965): "Bror Marklunds dusch" (Bodacke, Indalsliden, Medelpad), signerad G Börge, utförd 1953, olja på duk, 50x61 cm;
PROVENIENS: Konstnärens släkt
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utställning 140, Fem målare

Konst, Måleri

Rum 3

Gideon Börje oljemålning

Budhistorik (6 bud)
914562
914318
750
913908
700
913907
550
913412

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.