Gideon Börje oljemålning

200907

BÖRJE, Gideon (1891-1965): "Maj-Sophie Fellenius född Börge", signerad G Börge, utförd omkring 1945, olja på duk, 81x65 cm;
PROVENIENS: Konstnärens släkt
UTSTÄLLD: Inköpt på Färg och Form 1961

Konst, Måleri

Rum 3

Gideon Börje oljemålning

Budhistorik (9 bud)
915191
914948
1 400
914948
913555
900
913554

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.