Gideon Börje oljemålning

200898

BÖRJE, Gideon (1891-1965): "Saxarfjärden, Vårholma, utsikt mot Valön", signerad och daterad G Börge 1910, olja på duk, 25x60 cm;
PROVENIENS: Konstnärens släkt

Smärre färgbortfall, tryckmärken

Konst, Måleri

Rum 3

Gideon Börje oljemålning

Budhistorik (25 bud)
915528
3 400
915480
3 200
915497
915480
2 800
915496
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.