Gideon Börje oljemålning

200860

BÖRJE, Gideon (1891-1965): "Ellös på Orust, Bohuslän", signerad G Börje, utförd 1960, olja på duk, 54x65 cm;
PROVENIENS: Konstnärens släkt
UTSTÄLLD: Inköpt på Färg och Form 1961

Konst, Måleri

Rum 3

Gideon Börje oljemålning

Budhistorik (5 bud)
915260
1 800
914247
1 700
914225
1 600
904854
903733

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.