Såsslev

200836

SÅSSLEV, 17/1800-tal, silver, delvis förgylld, skaft av vridet horn, stämplad PAS, Stockholm, otydlig årsstämpel, längd ca 40 cm

Ägarstämpel

Silver

Monter 6

Såsslev

Budhistorik (12 bud)
894353
850
888005
888005
750
887977
700
886712
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.