Skål 1700-tal

200751

SKÅL, emalj, 1700-tal, dekor i famille rosefärger av blommor, frukter och insekter, diameter 36,5 cm

Omfattande skador, lagningar

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 4

Skål 1700-tal

Budhistorik (1 bud)

891615
2013-09-02 16:25:55

2013-09-02 kl 19:28
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.