Tekanna Kina

200749

TEKANNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, höjd 15 cm

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Tekanna Kina

Budhistorik (1 bud)

890866
2013-09-02 12:33:56

2013-09-02 kl 19:56
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.