Terrin Kina

200747

TERRIN, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, knopp i form av granatäpple, längd 35 cm

Lagad hänkel, nagg, skadad lockknopp

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Terrin Kina

Budhistorik (9 bud)
892068
700
891893
650
892067
600
891893
550
891980
500

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 75 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.