Alan Ross gelatinsilverfotografi

200624

ROSS, Alan (USA, född 1948): Ansel Adams - as seen through his own Hasselblad (Fence and Shadow, Monterey Area, California, December 1974)
Signerad och daterad Alan Ross 1974, Gelatinsilverfotografi, 20x18,5 cm

Ändringar/tillägg
Signed and dated, gelatin silver print

Konst, Fotografi

Monter 29

Budhistorik (12 bud)
889132
881896
889131
881896
950
888664
900

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.