Berta Hansson oljemålning

200556

HANSSON, Berta (1910-94): Solnedgång över stugbacken, signerad B Han, olja på pannå, 27x20,5 cm, samt målning a tergo, titulerad "Lador," signerad och daterad Berta Hansson - 43, med dedicering "Till Svea bröllpsdagen"

Konst, Måleri

Fack 17

Berta Hansson oljemålning

Budhistorik (21 bud)
889173
4 200
889170
889165
3 800
889167
3 600
889165
3 400

Slutpris SEK:
4 200
401 EUR, 451 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.