Skålfat fajans

200518

SKÅLFAT, fajans, 1700/1800-tal, blåvit dekor med krönt vapensköld innehållande St Lasaruskorset, oktagonalt, 36x36 cm

Nagg

Keramik/Porslin, Diverse

Monter 27

Skålfat fajans

Budhistorik (3 bud)

888758
888717
879909

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.