David Tägtström blyerts

200480

TÄGTSTRÖM, David (1894 -1981); Målarkamrater: "Norén (Bertil) o Forseth (Einar) på Råsunda atelieren, Stråkvägen 4", signerad och daterad D Tägström 1920, blyerts på papper på kartong, 20x22 cm; oramad

Skador, fläckar

Konst, Måleri

Monter 31

David Tägtström blyerts

Budhistorik (3 bud)

903563
450
900230
900230

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.