Ejnar Nielsen kvinnoporträtt

200431

NIELSEN, Ejnar, Danmark (1872-1956): Porträtt av en samekvinna, Inger Pocka Jukkasjärvi, mongramsignerad och daterad Lappland 1902, 46x40 cm

Konst, Måleri

Fack 12

Ejnar Nielsen kvinnoporträtt

Budhistorik (9 bud)
889584
1 600
889400
883259
1 400
883258
1 300
883257

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.