Köpmansdisk 1800-tal

200331

KÖPMANSDISK, 1800-tal, Louis XV-stil, fanérad, riklig intarsia med flertal träslag samt pärlemor, dekor av kannelyrer, projicerande front, benavslut med voluter, front, skiva samt sidostycken med figurscenar och blomster, bakstycke med lådinredning, längd ca 94, 256x70 cm

Slitage, smärre skador, ben saknas, ovandel med smärre fuktskador, saknar delvis lådor samt beslag, glaskiva saknas, nyckel saknas

Rum 10

Köpmansdisk 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
888827
888826
3 800
888825
3 600
888824
3 400
888823
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.