Einar Forseth

200248

FORSETH, Einar (1892-1982): (3) Skisser: "Företagaren- Södra Latin" signerad och daterad Einar Forseth 1964-65, blandteknik, 42x40-78x70 cm; oramade
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador, fläckar

Konst, Måleri

Rum 9

Einar Forseth

Budhistorik (16 bud)
927960
926080
927959
926080
950
927957
900

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.