Einar Forseth blandteknik

200242

FORSETH, Einar (1892-1982): (2) Skisser till glasmålningar: "Engelska kyrkan, Stockholm", signerade, utförda 1951-53, blandteknik uppklistrade på kartong, 34x44 resp 37x40 cm (kartongernas mått); oramade
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador

Konst, Måleri, Stockholmiana

Rum 9

Einar Forseth blandteknik

Budhistorik (4 bud)

927828
450
924485
917457
915100

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.