Einar Forseth blandteknik

200210

FORSETH, Einar (1892-1982): Skiss: "Coventry Cathedral" signerad och daterad Einar Forseth 1960, blandteknik på smörpapper uppklistrad på kartong, 76x60 cm; oramad
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador

Konst, Måleri

Rum 9

Einar Forseth blandteknik

Budhistorik (12 bud)
926944
1 300
928095
926944
928090
926944
850

Slutpris SEK:
1 300
124 EUR, 139 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.