Yves Saint Laurent, Paris, kostym, 1970-tal

200205

YVES SAINT LAURENT, Paris, kostym, tidigt 1970-tal, chokladfärgad bomullssammet, etikettmärkt SAINT LAURENT rive gauche, kavaj, utanpåfickor, nätt axelvadd, enligt märkning storlek 40, mått: övervidd 86 cm, midjevidd 78 cm, höftvidd 100 cm, axel/ärm 11/70 cm, ryggbredd 36 cm, hellängd mitt bak 62 cm, hög udda byxa, enligt märkning storlek 42, mått: midjevidd 70 cm, höftvidd 40 cm, stuss 92 cm, blixtlås i sidan 17 cm, innerben 80 cm, benvidd 58 cm

Slitage

Ändringar/tillägg

Fashion

Budhistorik (6 bud)
916189
1 600
919312
916189
1 300
919306
916189

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.