Einar Forseth blandteknik

200021

FORSETH, Einar (1892-1982): "Vaxholms kastell", signerad och daterad E Forseth 1924, akvarell och krita, 19,5x33,5 cm; oramad
PROVENIENS: Konstnärens familj,
UTSTÄLLD: Prins Eugens Waldemarsudde

Konst, Måleri, Stockholmiana

Rum 9

Einar Forseth blandteknik

Budhistorik (30 bud)
927654
927650
3 800
927652
3 600
927650
3 400
927646
3 200

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.