Einar Forseth oljemålning

199997

FORSETH, Einar (1892-1982): "Paulus i Rom - vision", signerad och daterad E Forseth 1925, olja på duk, 61x50 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj

Konst, Måleri

Rum 9

Einar Forseth oljemålning

Budhistorik (5 bud)
928145
928136
925958
917226
917224

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.