Einar Forseth filmaffisch

199876

FORSETH, Einar (1892-1982): "Falska millionären", signerad och daterad Forseth 31 i plåten, affisch för Svensk Filmindustri, J.Olséns Litogr. Anst. Sthlm, 100x68,5 cm; oramad
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador

Rum 9

Einar Forseth filmaffisch
Budhistorik (36 bud)
926633
8 200
926623
8 000
926632
7 800
926623
7 200
926618
7 000

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.