Einar Forseth blandteknik

199753

FORSETH, Einar (1892-1982): "Detalj i Kanslihuset, Stockholm", signerad Einar Forseth, gouache och blyerts på papper uppklistrad på kartong, 61,5x34 cm; oramad
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador

Konst, Måleri

Rum 9

Einar Forseth blandteknik

Budhistorik (16 bud)
926381
1 400
926134
1 300
926134
926312
926134
950

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.