Emilio Pucci, Florens, ensemble, sent 1950-tal

199748

EMILIO PUCCI, Florens, ensemble, sent 1950-tal, bestående av blus och byxa, ateljésydd, etikettmärkt EMILIO PUCCI FLORENCE - ITALY, enligt etikett storlek 12, utanpåblus, bomullssatin, dekorativt trycktmönster på vit botten, mått: övervidd 92 cm, midjevidd 88 cm, axel/ärm 14/71 cm, ryggbredd 42 cm, hellängd mitt bak 62 cm, byxa, turkos bembergsiden, mått: midjevidd 66 cm, stuss 94 cm, handpiquerat blixtlås i sidan 24 cm, innerben 69 cm

Smärre slitage

Ändringar/tillägg

Fashion

Budhistorik (5 bud)
919793
919791
919040
550
919039
919023

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.