Einar Forseth akvarell

199707

FORSETH, Einar (1892-1982): "Självporträtt med hjortar", signerad och daterad E Forseth 1914, akvarell och blyerts på smörpapper, 16x16 cm, med dedikation "Min gamle målarkämpe (Gunnar Ström, 1892-1982) från hundåren på Mejan tillegnan av vännen Einar Forseth"
PROVENIENS: Konstnärens familj

Konst, Måleri

Fack 14

Einar Forseth akvarell

Budhistorik (15 bud)
917835
3 200
926979
3 200
917835
922343
2 800
917835
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.