Einar Forseth oljemålning

199703

FORSETH, Einar (1892-1982): "Kungsträdgården - Stockholm", signerad Einar Forseth, utförd 1940-tal, olja på pannå, 45x54 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Konst, Måleri, Stockholmiana

Rum 3

Einar Forseth oljemålning
Budhistorik (2 bud)

914190
750
914188
500

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.