Gösta Hallencreutz

199588

HALLENCREUTZ, Gösta (1881-1952): Ur Fredmans Epistlar N:o 69, "Om Mollberg Dansmästare", signerad och daterad G. Hallencreutz 1940, olja på pannå, 117x123 cm
Proveniens: Restaurang Kristina i Gamla Stan

Skador

Konst, Måleri

Rum 8

Gösta Hallencreutz

Budhistorik (7 bud)
911557
911556
1 400
911555
911245
900
910672
600

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.