Einar Forseth oljemålning

199566

FORSETH, Einar (1892-1982): "Hamnbild, Themsen, London", signerad Forseth, utförd 1936-42, olja på pannå, 64x80 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLD: Prins Eugens Waldemarsudde

Konst, Måleri

Rum 14

Einar Forseth oljemålning

Budhistorik (4 bud)

925800
925782
700
925296
450
918869

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.