Matlagning i skilda tider och epoker

197915

KOKBÖCKER (6), Richardin, L'Art du bien manger, Paris (1906); Gilbert, La cuisine de tous les mois, Paris (1898); Escoffier, Le guide culinaire, Lagny 1912; Hagdahl, Kok-konsten som vetenskap och konst, Stockholm 1879; Sherson, The book of vegetable cookery usual and unusual, London 1931 och Gilbert, L'Alimentation et la technique culinaire á travers les Siècles, Paris 1928. 6 vol.

Nötta. Varierande skick, skador och defekter.

Böcker/Kartor, Kokböcker

Rum 6

Budhistorik (12 bud)
890044
1 400
889849
1 300
889849
887356
888560
950

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.