Porträtt på svenska kungligheter

197832

KUNGLIGA PORTRÄTT (18), 18 st svenska kungliga porträtt, huvudsakligen 1600-tal, kopparstick, alla utom en monterade på papper och i passepartout, några dubbletter.
Proveniens: Friherre Carl Nils Daniel Bildt (1850-1930, envoyé extraordinarie och ministre plènipotentiaire i Rom och son till den svenske statsministern Gillis Bildt.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Rum 9

Budhistorik (17 bud)
894477
2 600
894060
2 400
894060
893986
1 400
893986
1 300

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.