13 kartor över Sveriges län 1800-tal

197639

KARTOR. 13 länskartor av Mentzer och Hahr, 1800-tal.
Östergötlands län, Elfborgs län, Vestmanlands län, Upsala län, Malmö län, två över Södermanlands län respektive Örebro län, Norrbottens län, Stora Kopparbergs län, Värmlands län, Norrbottens län, Westerbottens/ Westernorrlands/ Jemtlands/ Medelpads län, senare hälften av 1800-talet, delvis kolorerade litograferade kartor. Varierande storlek.

Enstaka fläckar.

Böcker/Kartor, Kartor/Atlaser

Rum 9

Budhistorik (5 bud)
892958
500
892634
450
890063
889818
889818

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 54 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.