Palle Wikström, byxklänning, 1960-tal

195884

PALLE WIKSTRÖM, byxklänning, 1960-tal, kittfärgad bomull, fickor i sidorna, skärp i juteväv med träring, mått: övervidd 92 cm, midjevidd 88 cm, höftvidd 100 cm, axel/ärm 11/36 cm, ryggbredd 36 cm, hellängd mitt bak 87 cm, skärp 5 cm
HISTORIK: Buren av stjärnmannekängen Brita Dracke 1967

Smärre slitage

Ändringar/tillägg

Fashion

Budhistorik (9 bud)
912390
750
918664
700
912390
650
918290
600
912390
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:
1 400

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.