Gideon Börje blyerts

195871

BÖRJE, Gideon (1891-1965): "På promenad-Saint Tropez" ("Sjömannen och hans flamma"), signerad G Börje, utförd 1929, blyerts, 26x36 cm;
PROVENIENS: Konstnärens släkt

Hanteringsveck i ena hörnet

Konst, Måleri

Rum 3

Gideon Börje blyerts

Budhistorik (4 bud)

915421
902722
915409
902722

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.