Miss Dior, Paris, klänning, tidigt 1970-tal

195832

MISS DIOR, Paris, klänning, tidigt 1970-tal, röd- och guldmönstrad viskos, knytrosett i hals, skuren på skrodden, läderinfodrat skärp, etikettmärkt MISS DIOR MADE IN FRANCE, mått: övervidd 80 cm, midjevidd 72 cm, axel/ärm 11/77 cm, ryggbredd 33 cm, kjollängd mitt bak 76 cm, blixtlås mitt bak 62 cm

Slitage

Ändringar/tillägg

Fashion

Budhistorik (2 bud)

920354
917992

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.