Balmain, Paris, middagsklänning, sent 1950-tal

195763

BALMAIN, Paris, middagsklänning, sent 1950-tal, svart ull med ripsdetaljer, acetatfodrad, etikettmärkt PIERRE BALMAIN Ready to wear by Torella, mått: övervidd 98 cm, midjevidd 76 cm, höftvidd 94 cm, stuss 104 cm, axel/ärm 14/59 cm, ryggbredd 40 cm, hellängd mitt bak 110 cm, handpiquerat blixtlås mitt på vänsteraxeln 58 cm

Smärre slitage

Ändringar/tillägg

Fashion

Budhistorik (1 bud)

911095
2013-09-13 18:27:31

2013-09-17 kl 17:48
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.