Emilio Pucci, Florens, skjortblusklänning

195421

EMILIO PUCCI, Florens, skjortblusklänning, tidigt 1970-tal, klassiskt Puccimönstrad silkejersey, klädda knappar fram, kjol med lagda vecka mitt fram rynkad mitt bak, ateljésydd, etikettmärkt EMILIO PUCCI FLORENCE - ITALY, enligt etikett storlek 12, mått: övervidd 80 cm, midjevidd 70 cm, axel/ärm 12/74 cm, ryggbredd 36 cm, kjollängd mitt bak 63 cm

Smärre slitage

Ändringar/tillägg

Fashion

Budhistorik (4 bud)

918712
1 600
918528
918525
1 400
911292
1 300

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.