Vas Einar Lynge-Ahlberg

195016

VAS, Einar Lynge-Ahlberg, Rörstrand 1950-tal, stengods, geometriskt mönster, signerad R Sweden Lynge-Ahlberg SII., höjd 38, diameter 4,5 cm (innermått)

Bränningsspricka, rispor

Keramik/Porslin, Design

Monter 10

Vas Einar Lynge-Ahlberg

Budhistorik (3 bud)

911595
903578
902609

Slutpris SEK:
39 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.