Balmain, Paris, dräkt, sent 1950-tal, turkos siden

192484

BALMAIN, Paris, dräkt, sent 1950-tal, turkos siden, acetatfodrad, dräktjacka, rak modell, dekorativa tidstypiska soutageknappar, etikettmärkt PIERRE BALMAIN Paris Ready to wear by Torella, mått: övervidd 100 cm, höftvidd 100 cm, axel/ärm 11/59 cm, ryggbredd 40 cm, hellängd mitt bak 57 cm, kjol, enligt etikett storlek 42, mått: midjevidd 74 cm, höftvidd 90 cm, stuss 100 cm, längd mitt bak 62 cm, blixtlås mitt bak 21 cm

Smärre slitage

Ändringar/tillägg

Fashion

Budhistorik

2013-09-17 kl 16:20
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.