Aftonklänning, Sidenhuset, Stockholm

190233

AFTONKLÄNNING, Sidenhuset, Stockholm, originalmodell inköpt i Wien 1937, svart tyll och spets, handsydd, mått: övervidd 86 cm, midjevidd 68 cm, kjollängd mitt bak 126 cm, blixtlås mitt bak 29 cm
PROVENIENS: Linde Klinckowström-von Rosen

Slitage, nytt blixtlås

Ändringar/tillägg

Fashion

Budhistorik (28 bud)
919579
2 800
919568
2 600
919563
2 400
919408
919408

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer