Charlestonklänning, Paris, mars 1927

190232

CHARLESTONKLÄNNING, Paris, mars 1927, champagnefärgad helsidencrêpechiffong beströdd med paljetter, pärlor och stavar, ateljésydd
PROVENIENS: Linde Klinckowström-von Rosen

Slitage

Ändringar/tillägg

Fashion

Budhistorik (16 bud)
919041
4 200
918807
919037
918807
3 400
918073
3 200

Slutpris SEK:
4 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer