Charlestonklänning, Paris, mars 1927

190232

CHARLESTONKLÄNNING, Paris, mars 1927, champagnefärgad helsidencrêpechiffong beströdd med paljetter, pärlor och stavar, ateljésydd
PROVENIENS: Linde Klinckowström-von Rosen

Slitage

Ändringar/tillägg

Fashion

Budhistorik (16 bud)
919041
4 200
918807
919037
918807
3 400
918073
3 200

Slutpris SEK:
4 200
382 EUR, 441 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.