Tallrikar Qianlong 1736-95

200498

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, motiv av påfåglar s.k. double peacock, diameter 23 cm

Obetydliga nagg, en med kantlagning samt spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 26

Tallrikar Qianlong 1736-95

Budhistorik (22 bud)
886630
4 800
885971
4 600
885971
4 400
886629
4 200
885971
3 800

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.