Karmstolar senjugend

200471

KARMSTOLAR, 1 par, 1920-tal, senjugend, betsad furu, möjligen arkitekt Sigfrid EriCson, tillverkare Georg Johansson, Göteborg
PROVENIENS: Kopia på beställningssedel medföljer

Slitage, senare klädsel

Ändringar/tillägg
Kopia på beställningssedel medföljer, avhämtas vid utlämning

Rum 14

Karmstolar senjugend

Budhistorik (12 bud)
886978
886982
886978
950
886981
900
886978
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.